• Ожина Торнфрі саджанці в контейнері

Безколючковая ожина Торнфрі виведена в США в 1966 році. Врожайність цього сорту в три-чотири рази вище малини, а за біологічними властивостями і змістом деяких речовин значно перевершує її.

Характерними особливостями ожини є повна відсутність колючок, що дозволяє безперешкодний догляд за нею, і кореневої порослі. Крім того, Торнфрі стійка до таких захворювань, як стебловий рак і іржа.

Спочатку, як рекомендували деякі садівники-любителі, вирощував рослину на шпалері. Однак це досить трудомістка робота, оскільки Формування куща займає багато місця і часу. Погано й те, що від основних багаторічних пагонів, як правило, йдуть відростки довжиною до двох метрів, що призводить до зменшення врожаю і дрібним ягодам.

В результаті багаторічних спостережень висновок, що в перший рік необхідно виростити три основних втечі рослини, які слід вертикально підв'язати до металевого прута діаметром 20 мм (можна 16-18 мм).

Ці пагони протягом року дають відростки, які в кінці липня обрізають, залишаючи на кожному по дві нирки. На сформованих пагонах і отримую урожай майбутнього року.

На другий рік знову вирощують з підстави куща три нових втечі, які також зміцнюють вертикально до пруту. З цих формую урожай наступного сезону за описаною схемою.

Для накопичення поживних речовин і гарного плодоносіння однорічні пагони прищипують на висоті близько двох метрів. В кінці вересня - початку жовтня від плодоносили гілки зрізують дощенту кореневої системи. Такий метод вирощування дозволяє отримувати щорічний врожай з одного дорослого куща до 10 кг ягід.

Треба відзначити, що до грунту Торнфрі не вибаглива. Проте, для отримання хороших урожаїв її необхідно підгодовувати. Крім того, при посадці важливо також врахувати, що коріння у рослини залягають глибоко. У зв'язку з цим яму зазвичай копають розміром 50х50х60 см, висипають в неї відро перегною, близько 150 г суперфосфату і приблизно 50 г калійного добрива (можна обійтися тільки перегноєм). Суміш добре перемішую з землею, зверху додаю родючий грунт. І тільки після цього ставлю саджанець ожини і засинаю грунтом. Полив проводять з розрахунку 30 літрів води на одну рослину.

Щороку під плодоносний кущ вношу підгодівлю (літр перебродившего курячого посліду на 10 літрів води з одночасним додаванням 150 г (сім сірникових коробок) комплексних добрив).

На зиму ожину вкривають листям горіха (можна соломою, перегноєм). З метою профілактики перед і після зняття укриття обробляють рослини тривідсотковий бордоською сумішшю. При появі двох-трьох листочків додатково обробляю хорусом (можна топазом). Всі ці заходи проводять виключно з метою профілактики.

Виноград
Вік саджанця 1 рік

Написати відгук

Будь-ласка ввійдіть чи зареєструйтеся для написання відгуку

Ожина Торнфрі саджанці в контейнері

  • 50,00 грн.


Схожі товари

Агрус Колобок

Агрус Колобок

Колобок - сорт середнього терміну дозрівання, отриманий від схрещування сортів Рожевий-2 і Зміна.Кущ сильнорослий, середньо розлогий, густий, розгалуження куща сильне, напрямок гілок похиле. Чи не здерев'янілих пагони середньої товщини, дуже довгі, вигнуті, незначно розгалужені, зеленого забарвлення, без опушення. Здеревілі пагони тонкі і середні, світло-сірого забарвлення. Шипи короткі, тонкі, одинарні, матові, без блиску, розташовані в вузлах. Спрямованість шипа по відношенню втечі перпендикулярна. Нирки великі, загостреної форми, коричневі. Розміщення нирок на втечу супротивне. Положення по відношенню до втечі відхилене. Верхівкова нирка групова.Лист великий і середній, слабо блискучий, м'який, зелений. Листова пластинка розташована горизонтально до втечі і увігнута по центральній жилці. Край листа рівний. Зубці по краю листової пластинки середні, верхівки зубців тупі. Основні жилки пофарбовані повністю. Число лопатей три. Середня лопать округла, верхівка кущ. Довжина середньої лопаті дорівнює довжині бічних лопатей. Бічні краї середньої лопаті закруглені. Бічні лопаті короткі, широкі, округлі, тупі. Верхівки спрямовані вгору. Кут між жилками бічних лопатей тупий. Форма черешкова виїмки округла. Черешок листа короткий, товстий, гладкий, зелений, розташований на втечу під кутом 30 °.Квітки великі і середні в одній руці. Забарвлення чашолистків світло-зелена, з рожевими краями. Розташування чашолистків вільний. Кисть одно-, трьох квіткова. Плодоніжка середньої довжини, роздвоєна.Ягоди великі (масою 4,5-8,0 г) і середні (масою 3,0 г), округло-овальної форми, темно-червоні, з восковим нальотом. Щільність шкірки середня, відрив легкий, ягоди не осипаються. Смак кисло-солодкий, призначення столове. Чашечка зімкнута. Жилкування середнє, забарвлення жилок світліше основного забарвлення. Насіння середнє, в кількості 25 шт. Хімічний склад ягід: розчинні сухі речовини - 12,4%, сума цукрів - 8,7%, титруемая кислотність - 2,7%, аскорбінова кислота -25,0 мг / 100 г, Анто-ціани - 25,0 мг / 100 мПереваги сорту: скороплодность, слабошипуваті, ягоди довго зберігаються на кущі, висока укореняемость пагонів.Недоліки сорти: нестійкий до тривалої посухи, негативно реагує на зимові відлиги і наступні морози, загущенность куща...

50,00 грн.

Малина Брусвяна

Малина Брусвяна

Малина Брусвяна - ремонтантний сорт, який створили вітчизняні біологи. Деревовидні кущі цього сорту славляться своєю висотою, які досягають майже 2 метри і дуже сильним розгалуженням. Цей сорт має мало шипів, а пагони стоять прямі завдяки своїй товщині, що дуже зручно при знятті врожаю. Пагони повністю покриваються ягодами.Сорт Брусвяна дає найбільші ягоди з усіх існуючих різновидів малини, по вазі вони досягають 15 гр. Ягода красиво виглядає, коли вона тільки наливається своїм малиновим відтінком. Вона проходить свій веселковий шлях починаючи від зеленої маленької ягідки до красивої малиновою кисло-солодкого смакоти.Важливою позитивною якістю ягід малини цього сорту є твердість, завдяки їй з них можна робити варення, де ягода збереже свою форму.Також цей сорт малини володіє негативними якостями, наприклад, неприємний запах, який коштує від кущів і кислувато ягід. Чи не кожен погодитися є кисло-солодку ягоду.Посадку цього сорту можна здійснювати два рази на рік - середина осінь і також весни, тобто жовтень і квітень. Якщо саджанці вирощені в спеціальних контейнерах, то їх посадку можна проводити в будь-який час року, так як вони абсолютно не вибагливі.Малина Брусвяна любить світлі сторони городу. Якщо її посадити в тіні, то її пагони будуть прагнути вгору, але плодів на них від цього багато не буде, а взимку верхівки замерзнуть і загинуть. Вибираючи місце для малини потрібно враховувати також, що вона не любить вітру і тому місце повинно бути захищене від них.Перед тим як посадити саджанці готуємо траншеї. Для початку прибираємо всі багаторічні бур'яни ретельно інакше вони завдадуть шкоди кореневій системі. Тепер готуємо саму траншею, її ширина приблизно 50 - 60 см, глибина 45 см.Для того щоб саджанці добре прийнялися і в майбутньому давали великий урожай, потрібно в саму траншею додати добриво - це може бути компост або перепрілий гній. Шар добрива повинен становити не більше 10 см.Тепер беремо саджанці і садимо їх по прямій - кожні 30 см по одному побіжу. Висота саджанців на момент посадки повинна бути не менше 15 см, але не вище 20 см інакше їй буде важко прижитися...

50,00 грн.

Ожиномалина Тайберрі

Ожиномалина Тайберрі

Ожиномалина Тайбер - шотладского гібрид малини і ожини, виведені в 1979года.Тайбер - великоплідна, врожайна з ягодами гарної якості малина.Ягоди не ховаються під листям, тому зручно збирати, але тому ж краще не садити на південній стороні, в ідеалі, щоб сонце світило на кущ з ранку і ввечері.У перший рік ягоди Тайбер НЕ будуть великими, але турбуватися не треба, так надалі кущ буде зріти, а ягоди крупнеть і досягнуть розмірів 4см. Врожайність до 12 кг з куща.Ось відрізнити зрілі ягоди від незрілих у Тайбер складно, при цьому за смаком вони сильно відрізняються, мабуть, це головний мінус Тайбер. Але стиглі ягоди можна відрізнити на дотик.Пагони стелящиеся, покриті численними гострими шипами.Тайбер - неремонтантний сорт малини, тобто плодоносить на пагонах другого року, тобто, щоб отримати урожай необхідно зберегти пагони протягом зими, щоб отримати урожай.Малина Тайбер самоплодовий сорт, тому може плодоносити без додаткових запилювачів. Але наявність поруч інших сортів малини дозволить підвищити відсоток освічених плодів з квіток...

60,00 грн.

Смородина Селеченская 2 відкрита кореннева (у контейнері САМОВИВІЗ)

Смородина Селеченская 2 відкрита кореннева (у контейнері САМОВИВІЗ)

Ціна саджанця- від 40 до 60 грн.Сорт смородини чорної Селеченска 2. Раннього терміну дозрівання. Отримано у ВНДІ люпину (г. Брянск). Сорт зимостійкий і посухостійкий. Урожайність - 11,5 т з гектара плантації. Кущ сильнорослий, прямостоячий. Пагони прямі. Кисть з ягодами довга, вигнутий, пухкий.Ягоди дуже великі - 4 -6 грам, округлі, блискучі, з сухим відривом і відмінним смаком. Оцінка - 4,9 бала. Сорт набув широкого поширення серед садівників.Відрізняється високою врожайністю. Утворює кілька грон з одного вузла, відрізняється крупноплодностью, стійкістю до борошнистої роси. Середня стійкість до антракнозу і бруньковий кліщ.Швидко набирає плодоношення і є сортом інтенсивного типу. Дуже смачна солодка смородина...

60,00 грн.

Малина Ранкова роса

Малина Ранкова роса

Малина Ранкова роса- великоплідний ремонтантний сорт з яскравими золотисто-жовтими і дуже смачними плодами з тривалим періодом зберігання, сорт тривалого плодоношення, стійкий до хвороб.Ягоди великі до 5г, сферичної форми, золотисто-жовті, тверді, смачні. Плоди мають тривалим періодом плодоношення і тривалим терміном зберігання після збору врожаю. Для вживання в свіжому вигляді.Малина Ранкова роса сорт середньо-раннього дозрівання .Куст сильнорослий., Пагони стримані, до 1м зростання, шипи дуже потужні зелені, поросль зайва з якої виростають сильні пагони близько 1,5. Сорт мало сприйнятливий до грибних хвороб, пагони залишені на зиму схильні до підмерзання. На 1 літніх пагонах плодоношення починається досить пізно, на початку вересня і триває до кінця періоду вегетації. На 2летняя пагонах плодоношення малопродуктивно.Ранкова роса (Poranna rosa) малина польської селекції виведений в Бжезніо (околиця Кракова). Полана Х клон № 80182 (схрещування R. Occidentalis і R. coreanus.) У 1998 р..

60,00 грн.

Малина Хімбо топ

Малина Хімбо топ

Малина Хімбо топ - новий промисловий ремонтантний сорт пізнього строку дозрівання, Швейцарський сорт вивів в 2008 році Петер Хойенштайн. Це гібрид «Познач Блісс» і «Хімбо Квін». Саджанці малини «Хімбо Топ» дають перші ягоди на початку серпня і плодоносять 8 тижнів. Цей сорт вважається найбільшим серед ремонтантних, які дають урожай двічі на рік - влітку і восени. Урожай починає дозрівати з першої декади серпня, збір ягоди до кінця жовтня.Ягода конусоподібна яскраво-червоного кольору, є легка пікантна кислинка.Сорт відрізняється підвищеною врожайністю, досить великим розміром ягід у порівнянні з іншими ремонтантними сортами.Середня вага ягід становить від 5,0 до 8,0 м, плоди не дрібнішають в кінці сезону.Малина добре зарекомендувала себе на багатьох плантаціях Європи. Кущ виростає до 2 метрів у висоту, пагони потужні, тому обов'язково потрібно використовувати шпалеру. Схильний до перевантаження урожаєм. Ягода приємного смаку, з відмінними товарними якостями. Рослина стійка до фітофторозу, грибкових інфекцій, кореневої гнилі та інших захворювань.Шипи є, але невеликі. Морозостійкість висока. Це один з небагатьох сортів малини, які можна успішно вирощувати на грунтах важкого механічного складуЗавдяки тривалому періоду плодоношення і привабливому вигляду ягід сорт малини хімба-Топ придатний для вирощування продукції на свіжий ринок, однак також прекрасно підходить для переробки на варення, джеми, пюре і швидкозаморожених продукції...

50,00 грн.